Prije svega, srećan praznik svima koji slave.
Možemo vjerovati ili ne vjerovati u slijed događaja koji je opisan u Bibliji – Isusovo raspeće i vaskrsenje trećeg dana.. ali ovaj praznik svakako ima svoju simboliku na koju bih ovog puta voljela da ukažem. Isus je rekao – Ja sam put, istina i život, pa bi i ovaj događaj sa tog stanovišta i trebalo posmatrati, kao primjer prevazilaženja teških vremena.
Bol, patnja i mučenje niz koje je prošao, trodnevno “povlačenje” u dubine (sopstvenog) pakla i vaskrsenje u slavi i radosti novog života. Neka nam taj primjer i slika budu urezani u um kada nastupi Golgota, stoički podnesimo, povucimo se i presaberimo, otvorimo dveri sopstvenog pakla i oslobodimo se, da bismo tako osnaženi i vaskrsnuti nastavili život u radosti i slavlju postojanja. Smrt je iluzija, najveća od svih.
Želim nam svima vaskrsenje istinskih vrijednosti, bolje i ispravnije životne odabire pa i onaj kliše – Mir u Svijetu, koji nam je danas, u ludilu koje se dešava, i te kako potreban.
Hristos Voskrese.